Сперхій. Міфологія Давньої Греції

Сперхій. Міфологія Давньої Греції

Сперхій (за грецькою міфологією) — річковий Бог у Фессалії, син Океана і Тефіди. Від данаїди Полідори у нього був син Дріоп (Гесіод). Етимологія імені Сперхій вказує на швидкість (у перекладі стрімкий), характерну ознаку водного потоку. Сперхій був давнім стихійним божеством, генеалогічно, проте, пов’язаним вже з героїчною міфологією. Сперхій, як чоловік Полідори, був зятем Пелея. У гомерівському епосі сином Сперхія був троянський Герой Менесфей (Гомер, «Іліада»). Ахілл обіцяв присвятити Сперхію своє волосся, якщо повернеться неушкодженим на батьківщину. Ахілл покинув Фессалію ще дитям, і тому не зміг за звичаєм у день повноліття принести своє волосся у дар річковому Богові. Своє волосся Ахілл приніс у жертву Патроклу під час похоронного обряду загиблого друга (Гомер, «Іліада»).

Сперхій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися