Спарти. Міфологія Давньої Греції

Спарти. Міфологія Давньої Греції

Спарти (за грецькою міфологією) — багатирі, що виросли із землі, яку засновник Фів Кадм засіяв зубами вбитого ним дракона. Вони з’явилися у повному озброєнні і відразу стали загрожувати один одному зброєю. Кадм шпурнув в їх ряди камінь, чим викликав сварку. Спарти стали битися один з одним, доки їх не залишилося п’ятеро: Гіперіон (надпотужний), Пелор (велетень), Удей (підземна людина), Хтоній (земляна людина), Ехіон (змієподібний). Коли Кадм зупинив битву, всі спарти, що залишилися в живих в один голос заявили, що готові служити Кадму. Згодом спарти стали родоначальниками знатних фіванських родів в заснованій Кадмом фортеці Кадмеї, навколо якої виросли Фіви. За Ехіона Кадм видав свою доньку Агаву (Аполлодор; Павсаній).

Спарти. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ЛетоТитаніда, донька Титану Кея і Феби, дружина Зевса, з якою він розлучився заради Гери, або ж його кохана поза шлюбом, мати близнят Аполлона і Артеміди.

Менетій (Менетій, Менойтій) — син Титану Іапета і Клімени, брат Прометея, Атланта і Епіметея. Під час Титаномахії Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий в Тартар (або відправлений до Ереб).

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися