Смірна. Міфологія Давньої Греції

  Смірна. Міфологія Давньої Греції

  Смірна (за грецькою міфологією) — донька царя Ассирії Тіанта. Смірна не почитала Афродіту, а її батько хвастав, що донька у нього прекрасніша за саму Богиню. Афродіта розсердилася і вселила Смірні пристрасть до свого батька. Афродіта влаштувала так, що дванадцять ночей Смирна провела з Тіантом. Коли ж цар усвідомив, що незабаром він стане одночасно батьком і дідом, то розлютився і вихватив меч, збираючись вбити доньку. Смірна кинулася геть із палацу, але Тіант наздогнав її. Тоді Афродіта перетворила Смірну на дерево мирри. У покладений термін ствол дерева тріснув і на світло з’явився Адоніс.

  Смірна (за грецькою міфологією) — амазонка, що захопила Ефес і дала місту своє ім’я.

  Смірна (у давнину)— давньогрецьке портове і торгівельне місто, що спочатку знаходилось на північному березі затоки. У давнину місто Смірна було одним із еллінських міст, які рахували себе батьківщиною Гомера. Він був заснований еолійцями біля Х століття до нашої ери. У 680-х роках приєднався до іонійського союзу, згодом був зруйнований лідійським царем Аліаттом. Близько трьохсот років місцевість ця вдавала із себе пустинні розвалини. Ще і тепер на місці давньої Смірні є залишки старовинного укріплення (ймовірно давнього акрополя) і так звана «могила Танталу» — великий намогильний насип із каменів, що конусоподібно піднімається на фундаменті у формі круга, а всередині — чотирикутний могильний склеп. Лише після смерті Александра Македонського Антигін заснував нову Смірну, в двадцяти стадіях на південний захід від старого міста. Споруду міста закінчив Лізімах, що значно прикрасив і зміцнив його. Незабаром Смірна, завдяки гавані, стала осереддям малоазійської торгівлі і в римський час була одним із багатющих і розкішних міст Малої Азії, що славилося, між іншим, і своїми риторами. Сильно постраждало при взятті римським консулом Корнелієм Долабеллою. Місто у 180 роках до нашої ери піддалося руйнівним землетрусам, але Марк Аврелій знову відбудував його, і Смірна незабаром досягла квітучого стану.

  Смірна. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

  Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

  ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.