Смінфей. Міфологія Давньої Греції

Смінфей. Міфологія Давньої Греції

Смінфей (за грецькою міфологією) — епітет Бога Аполлона на північному заході Малої Азії в Троаді. Смінфей був охоронцем хлібних злаків від мишей і всього, що шкодить полям: саму назву Смінфей виробляють від слова, що означало у крітян мишу. У зв’язку із цим миша була атрибутом віщого Бога Аполлона, звідки і її назва (віща тварина). На ім’я Смінфея був названий один з місяців. Крім того старогрецькі автори згадують про родосське свято Смінфей.

Смінфей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися