Скірон. Міфологія Давньої Греції

Скірон. Міфологія Давньої Греції

Скірон (за грецькою міфологією) — розбійник, син Пелопа і Гіпподамії. За іншою версією Гіпподамія зачала Скірона від Бога морів Посейдона таємно від Пелопа. Скірон вбивав мандрівників на дорозі між Афінами і Мегарой. Хитрістю або інколи силоміць, він заставляв мандрівників мити собі ноги. Коли мандрівник нахилявся, Скірон зіштовхував його із скелі у море, де величезна черепаха відразу пожирала жертву. Вбивши розбійника Герой Тесей, який відправився небезпечним шляхом до Афін на пошуки власного батька. Одного дня Тесей зустрівся із Скіроном і натомість, щоб мити розбійникові ноги, скинув його самого в море (Аполлодор).
За іншим варіантом міфу, викладений Павсанієм, вважається, що Скірон був сином Еака, мегарського царя Пілоса. Скірон одружився на одній із доньок царя Пандіона, коли той знаходився у вигнанні в Мегарі. Скірон намагався сперечатися за право Ніса, сина Пандіона, на трон Мегари. Але Еак, покликаний розсудити їх, закріпив царську владу за Нісом, а Скірона призначив командуючим військом. Тесей вбив Скірона під час сварки (Павсаній).

Скірон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися