Скіфія. Міфологія Давньої Греції

Скіфія. Міфологія Давньої Греції

Скіфія (у давнину). Греки знали дві Скіфії — європейську і азійську. Хоча перша стала відома грекам раніше другої, але насправді була її колонією. Вже в «Іліаді» Гомера згадуються мешканці Скіфії. Ім’я Скіфія зустрічається вперше у Гесіода в VIII столітті до нашої ери, згодом у Алкея, Сімоніда, Есхіла, Гекатея, Гелланіка. Дійсним джерелом відомостей про скіфів є IV книга історії Геродота, написана у другій половині V століття до нашої ери. Про Скіфію писали багато грецьких і римських письменників, як Діон Хрізостом, Страбон, Птолемей, Тацит та інші. Але й досі Геродот залишається найбільш коштовним і багатющим джерелом про Скіфію. Раніше Геродота, в VII столітті, Скіфію відвідав деякий Арістей з Прокопнеса. Він був у сусіднього із скіфами народу, ісседанів, і написав навіть поему про арімасців — однооких людей. Але Арістей — особа загадкова, містично налагоджена, і його поема, до нас не дійшла, представляла швидше набір дивних розповідей про незвичні народи і казкові землі, ніж замітки допитливого мандрівника. Насправді, сам Геродот живить прихильність до дивного і цікавого. Ймовірно, він користувався історіями Арістея, створюючи оповідання про найбільш далекі і найменш відомі частини скіфських земель. Він з інтересом зупинявся на безлічі позитивних предметів, таких, що стосуються географії, історії і етнографії Скіфії. Ймовірно, Геродот був в Скіфії, принаймні, в найближчих до чорноморських колоній місцевостях, біля берегів річок Дністра, Буга і Дніпра. Важливі відомості про скіфські землі і звичаї мешканців, доповнюючі Геродота, є в праці його знаменитого сучасника Гіппократа «Про повітря, води і місцевості». Геродот першим зі своїх сучасників виділив Скіфію як особливу територію з певними кордонами і простором із загального поняття земель, лежачих на північ, північний захід і північний схід від Чорного моря.

Скіфія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися