Скамандрій. Міфологія Давньої Греції

Скамандрій. Міфологія Давньої Греції

Скамандрій (за грецькою міфологією) — маленький син Гектора і Андромахи, онук Пріама, нащадок Скамандра. Троя прозвала його Астіанактом — владикою міста. Після взяття Трої ахейці вирішили винищити рід Пріама, крім того, Калхант передбачив, що якщо дитя залишиться живим, то він помститься за свій рід. Проте усі грецькі царі відхилили дітовбивство і лише Одіссей скинув Скамандрія з міської стіни. Деякі грецькі автори стверджують, що Скамандрія скинув із скелі Неоптолем, якому при розподілі видобутку дісталася Андромаха. Із деяких фракійських джерел міфу виходить, що Скамандрію все ж вдалося врятуватися. З часом він відновив Трою і заснував безліч міст в Малій Азії.

Скамандрій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися