Скамандр. Міфологія Давньої Греції

Скамандр. Міфологія Давньої Греції

Скамандр (за грецькою міфологією) — Бог однойменної річки на троянській рівнині, пов’язаний із царським родом Пріама, чоловік і коханий Німфи Ідеї. Відомий також під ім’ям Ксанф. Скамандр є батьком Тевкра, прадавнього царя Троади, епоніма племені тевкрів (Трої). Донька Тевкра, Батія стала дружиною Дардана. Донька Скамандра Калліроя стала дружиною Троса, а інша донька Стрімо — Лаомедонта (Аполлодор). Доньки річкового Бога вийшли заміж за троянських царів, тому Скамандр в Троянській війні був цілком на стороні своїх нащадків — троянців.
У Троянській війні Скамандр співчуває мешканцям Іліона. В обуренні на лютуючого Ахілла, який завалив річку трупами вбитих, Скамандр виходить із берегів і намагається поглинути Ахілла, але вимушений змиритися перед Гефестом, який на прохання Гери перегородив водам річки Скамандра шлях за допомогою стіни вогню (Гомер, «Іліада»).

Скамандр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися