Сірінга. Міфологія Давньої Греції

Сірінга. Міфологія Давньої Греції

Сірінга (за грецькою міфологією) — аркадська Німфа-Гамадріада, що мешкала в Аркадії. Прекрасна Сірінга почитала Артеміду і свято зберігала свою невинність. Боги, Силени і Сатири не раз переслідували прекрасну Сірінгу, намагаючись опанувати її. Одного дня в неї закохався Пан і став переслідувати Німфу. Втікаючи, Сірінга опинилася на березі ріки Ладон. Плавати вона не вміла і стала благати своїх сестер-Наяд, Німф річки про порятунок. Вони перетворили Сірінгу на очерет, який від подиху вітру видавав тужливий стогін. Засмучений Пан зробив із цього очерету сопілку і не розлучався з нею (Овідій). У міфі про Сірінгу присутні мотиви давнього вовкулацтва, трансформовані в пізній античності в жанр метаморфоз, і етіологічні мотиви.
Власне, сирінгою у давніх греків називався музичний інструмент сопілка, що вважався приналежністю аркадського Бога Пана і в той же час грецьких пастухів. Римляни називали сирінгу arundo, calamus, fistula. Сірінга робилася таким чином. Брали сім (інколи вісім або дев’ять) порожнистих стебел очерету і прикріплювали їх одну до іншої за допомогою воску, причому довжина кожної трубки робилася різною із тим розрахунком, аби можна було мати повну гамму. Бували сирінги і з одного стебла. В такому разі на них грали так само, як грають на сучасних флейтах, а саме через бічні отвори. Сірінга стала родоначальницею сучасного органу.

Сірінга. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися