Сіракузи. Міфологія Давньої Греції

Сіракузи. Міфологія Давньої Греції

Сіракузи — у давнину одна із перших грецьких колоній на східному березі острова Сицилії, заснована, за переказами, коринфянами приблизно 735 року до нашої ери. Згодом найбільше і найбагатше місто острова. V століття було періодом найбільшої могутності і процвітання міста. У 461 року до нашої ери у Сіракузах ствердилась демократична форма правління, що існувала більш ніж 50 років, причому проти спроб відновити тиранію ввели так званий петалізм, що відповідав афінському остракізму. Сицилійська експедиція Ламаха, Алківіада і Нікія, що закінчилася поразкою афінян, мала своїм результатом посилення могутності Сіракуз. До цього часу відносяться реформи демагога Діокла, який переробив сіракузьку конституцію у дусі радикальної демократії. Обороною Сіракуз під час афінської експедиції керував Гермократ, згодом вигнаний із міста Діоклом за підозрою у замаху на демократичний державний устрій. Гермократ загинув в 407 році під час народного заколоту.

Сіракузи. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися