Синіс. Міфологія Давньої Греції

Синіс. Міфологія Давньої Греції

Синіс (за грецькою міфологією) — розбійник, син Прокруста і Сілеї. Жив на Істмі, на перешийку Коринфа, володів величезною силою і міг нахиляти сосни так, що їх верхівки торкалися землі. За це отримав прізвисько Пітіокампт — згинач сосен. Часто він прохав допомогти йому у цій справі перехожих, а згодом несподівано відпускав дерево і подорожні, відкидалися силою зігнутого ствола дерева, розбивалися на смерть. Інколи Синіс нападав на подорожніх, грабуючи їх і прив’язуючи до двох сосен, які пригинав одну до одної і згодом відпускав дерева, внаслідок чого тіла його жертв розривалися надвоє.
Аполлодор оповідає про те, що, очищаючи Аттику від розбійників, Тесей зловив Синіса і поступив з ним таким самим чином, розірвавши його навпіл. За однією із версій міфу, Тесей, як родич розбійника із материнського боку, повинен був згодом очиститися від вбивства Синіса у вівтаря святилища Зевса. Тесей пройшов обряд очищення і встановив в пам’ять убитого ігри, названі, по місцю мешкання Синіса, Істмійськими іграми.

Синіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.