Сімплегади. Міфологія Давньої Греції

Сімплегади. Міфологія Давньої Греції

Сімплегади (у давнину) — два скелястих острови при впадінні Фракійської протоки в Понт, яким у грецькій міфології приписували дивні властивості живих рухливих істот. Відстань між скелями була до того вузькою, а зближення скель відбувалося так швидко, що з усіх кораблів, які робили спробу пройти крізь утворюваний отвір, лише корабель Арго з аргонавтами, благополучно прослизнув, після чого скелі були закріплені на морському дні. Понт або у сучасному понятті, Чорне море омивало землі Сарматів на півночі, Колхіду на сході, малоазійське узбережжя на півдні, Дакію із Фракією на заході і з’єднувалося за допомогою Фракійського Боспора (Константинопольська протока) з Пропонтідою (Мармурове море), а за допомогою Кіммерійського Боспора (Керченська протока) з Меотійським морем, озером або болотом (Азовське море). Два миси — Кріуметопон, на півдні Таврійського Херсонеса (Крим), і Карамбіс, на малоазійському березі, природно розділяли його на два басейни, західний і східний. Спочатку греки називали море Понт Негостинний, оскільки при перших спробах колонізації вони зустріли на його берегах вороже налаштовані некультурні племена і вважали його небезпечним зважаючи на широко розвинене піратство. Але згодом, починаючи із VII століття до нашої ери, узбережжя моря стало вкриватися рядом колоній і торгівельних міст (Аполлонія, Томи, Салмідесс, Гераклея, Фазід, Діоскуріада, Сінопа, Олівія та ін.), колишнє негостинне море стали називати Понт Гостинний. Крім того, Чорне море називалося просто Понтом або Понтійським морем. Про контури берега і розміри моря давні греки не мали точних даних. Вони вважали, що Чорне море, подібно до Каспійського, було первинне внутрішнім, закритим морем і лише згодом, завдяки безлічі річок, що впадають у нього, пробило собі вихід до Середземного моря через Геллеспонт.

Сімплегади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися