Сікіон. Міфологія Давньої Греції

Сікіон. Міфологія Давньої Греції

Сікіон (у давнину) — місто в східній частині Ахайї. Первинними мешканцями Сікіона були іонійці. Їх підкорили дорійські завойовники із Арголіди, що розповсюдили свою владу на усю долину Асопа, включаючи сюди Коринф і Сікіон. Засновником дорійського Сікіона був, за переказами, Фальк, син аргосського царя Тімена. У давній Елладі особливо велике було значення Сікіона як художнього центру: сюди переселилися із Крита на початку VI століття до нашої ери скульптори Діпойн і Скіллід, що заснували школу виробництва художніх робіт із бронзи і дерева, вкритого бронзою. Сікіонським майстрам належала модель Гераклова щита, опис якого дійшов до нас з ім’ям Гезіода. У Сікіоні виробляли також теракотові вази, значна кількість яких знайдена серед етруських розкопок, і славилися твори живопису. Школа малювання у Сікіоні була заснована Евмолпом і налічувала серед своїх учнів Памфіла і Апеллесу. После смерті царя Орфагора, нащадка Орфополіда, Сікіоном правив син його Мірон, переможець в змаганні на колісницях на Олімпійських іграх 648 років до нашої ери. За Міроном слідували Арістонім, Мірон II, Ісодам і, нарешті, Клісфен, останній і самий славний із представників династії. Коли дельфійці доповіли союзу амфіктіонів про насильство, здійснене мешканцями Кріси проти дельфійських богомольців, афіняни разом із сікіонцями і фессалійцями виступили захисниками Дельф і за допомогою недозволеної міри, а саме відведення води від табору ворогів, змусили крісейців здатися. Клісфен отримав долю видобутку, на який він звів декілька художніх споруд у Сікіоні.

Сікіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися