Сицилія. Міфологія Давньої Греції

Сицилія. Міфологія Давньої Греції

Сицилія — найбільший острів Середземного моря, який у давнину був батьківщиною трьох різноплемінних народів: сиканів, сикелів і едимів. Починаючи з 735 року до нашої ери на східному березі Сицилії греками було засновано декілька колоній, які швидко розвинулися і зміцніли. Пануючий в ту пору в Елладі аристократичний лад проник і в сицилійські колонії. Знатні, тобто нащадки давніх дружинників царя, складали законодавчу раду і призначались із свого середовища магістратів з виконавчою і поліцейською владою, а найважливіші справи вирішували в народному зібранні спільно з громадянами. Окрім вільного населення були раби, частково привезені з Еллади, частково набрані із підкорених тубільців. Пізніше, коли переселення з Еллади почастішали і у великих містах утворилося велике число особисто вільних, але безземельних мешканців, усі перші переселенці і їх нащадки виділилися в особливий вищий стан, що називався землевласники, в руках якого зосередилися усі політичні права. Інша частина населення — безправна масу. Завдяки зручному географічному положенню в центрі Середземного моря Сицилія була містом зустрічі і боротьби багатьох народностей. Історія Сицилії починається із того часу, як греки і карфагеняни перенесли сюди свою колонізаторську діяльність. Вони застали на острові три різноплемінних народи: сиканів, сикелів і едимів, з яких перші два дали ім’я острову. Сикани після приходу фінікійців і греків на острів швидко потрапили під їх вплив. Проте відомості про них як про самостійне плем’я є з IV століття до нашої ери. Історія сикулів тісно пов’язана з історією сицилійських греків, яким вони змушені були підкорятися, хоча на північному березі і всередині острова у них було багато незалежних міст. Третій тубільний народ — еліми — на думку більшості давніх письменників, був троянського походження. Еліми мешкали в невеликій гірській області на заході Сицилії і мали декілька міст, тісно згуртованих у союз. Вони були союзниками карфагенян і знаходилися в постійній ворожнечі з греками, які вважали їх варварами. Фінікійці раніше греків заснували поселення в Сицилії. До фінікійських колоній належали Лілібей і Селінунт. Першими грецькими колоніями вважаються Накс і Сіракузи.

Сицилія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися