Схеней. Міфологія Давньої Греції

Схеней. Міфологія Давньої Греції

Схеней (за грецькою міфологією) — цар Орхомена, батько знаменитого мисливця Аталанти. Народження доньки так роздосадувало царя, що мріяв про спадкоємця, що він звелів кинути дівчинку на Парфенійському горбі біля Калідона. Дитя вигодовувала ведмедиця, прислана Артемідою. Згодом її виховали місцеві мисливці. Ставши знаменитим швидконогим мисливцем, вона брала участь у полюванні на Калідонського вепра і нанесла йому першу рану, за що отримала від закоханого в неї Мелеагра у винагороду голову і шкіру звіра. Після цього Схеней визнав її своєю донькою.

Схеней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися