Сфенел. Міфологія Давньої Греції

Сфенел. Міфологія Давньої Греції

Сфенел (за грецькою міфологією) — син Капанея і Евадни, батько Комета і Кілараба, один із епігонів, що брали участь в поході проти Фів (Аполлодор). У Фівах скалічив ногу при падінні з кріпосної стіни. Був одним із женихів Єлени, а в Троянській війні Сфенел був на чолі загону аргивян і був вірним другом і супутником Діомеда. Із-за каліцтва згодом став колісничним Діомеда (Гомер, «Іліада»; Гігін). Разом із іншими Сфенел ховався у дерев’яному коні, завдяки якому була взята Троя. При розподілі іліонського видобутку він отримав статую трьохглазого Зевса, яка пізніше знаходилася в храмі Зевса в Лариссі біля Аргоса, де показували також гробницю і статую Сфенела (Павсаній).

Сфенел (за грецькою міфологією) — син Персея і Андромеди, чоловік Нікіппи, батько Еврісфея. Після смерті його брата Електріона Сфенел вигнав із Арголіди його вбивцю Амфітріона, захопив Мікени і Тиринф. Останню частину країни передав в управління Атрею і Фієсту. Царя Сфенела вбив Гілл.

Сфенел (за грецькою міфологією) — син Андрогея, онук Міноса, брат царя острова Парос Алкея.

Сфенел (за грецькою міфологією) — син Єгипта, чоловік Данаїди Сфенели, був вбитий власною дружиною разом з іншими єгиптіадами.

Сфенел (за грецькою міфологією) — син Актора. Сфенел супроводжував Геракла у поході за чарівним поясом амазонок.

Сфенел (за грецькою міфологією) — батько Кікна, перетвореного на лебедя.

Сфенел (за грецькою міфологією) — поет-трагік, відомий у даний час лише по своєму імені Сфенел і по кепкуваннях, якими обсипають його Арістофан, комік Платон і інші автори. Арістотель називає поезію Сфенела вульгарною.

Сфенел. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися