Сфенебея. Міфологія Давньої Греції

Сфенебея. Міфологія Давньої Греції

Сфенебея (Стенобея) (за грецькою міфологією) — донька царя Тиринфа. Сфенебея народила сина Мегапенфа і трьох доньок — Іфіанассу, Іфіною і Лісіппу, які в зрілому віці впали у безумство. За іншою версією, Сфенебея була донькою аркадського царя Афіда (Аполлодор). Згідно гомерівського епосу, дружиною Прета була Антея (Гомер, «Іліада»).
Сфенебея марно намагалася спокусити Беллерофонта, якому Пре надав притулок. Дружина царя Прета загорілася до Героя злочинним коханням, і так як він не відповів їй взаємністю, то вона обмовила Беллерофонта перед своїм чоловіком. Сфенебея запевнила Прета, що Беллерофонт робив їй аморальні пропозиції і навіть намагався її зґвалтувати. Тоді Пре, не бажаючи порушувати закони гостинності, відіслав Беллерофонта до свого тестя, лікійського царя Іобата, з дощечкою, на якій були накреслені згубні для того, хто її доставить, знаки. Залишившись після усіх пригод живим, Беллерофонт згодом помстився Сфенебеї тим, що, посадивши її з собою на Пегас, скинув розпусну і підступну царицю Тиринфа в морі (ця версія міфу відома по фрагментах втраченої трагедії Еврипіда «Сфенебея»). За Гігіном, Сфенебея наклала на себе руки.

Сфенебея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися