Сатири. Міфологія Давньої Греції

Сатири. Міфологія Давньої Греції

Сатири (за грецькою міфологією) — духи лісів, демони родючості, разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, що стирчать, або кінськими вухами, хвостами і копитами. Проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадами, владнували злі каверзи людям. Відомий міф про Сатира Марсія, який, підібравши флейту, кинуту Богинею Афіною, викликав на музичне змагання самого Аполлона. Суперництво між ними скінчилося тим, що Бог не лише переміг Марсія але й живцем зідрав з нещасного шкіру.

Сатири. Міфологія Давньої ГреціїВідпочиваючий сатир
(римська статуя з оригіналу Праксителя
IV ст. до н.е., Ермітаж)

Сатири. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися