Сарпедон. Міфологія Давньої Греції

Сарпедон. Міфологія Давньої Греції

Сарпедон (за грецькою міфологією) — Гігант, син Посейдона, брат Півтиса. Сарпедон, який відрізнявся невгамовною і безглуздою зухвалістю, був вбитий Гераклом (Аполлодор).

Сарпедон (за грецькою міфологією) — син Зевса і Європи, брат Міноса і Радаманфа. Трьох синів народила Європа від Зевса на острові Крит. Згодом Єлена вийшла заміж за Астерія, царя Криту, який, вмираючи бездітним, залишив владу над островом синам Єлени від Зевса. Мінос вигнав своїх братів Сарпедона і Радаманфа з Криту за непристойне захоплення молодим слугою. Сарпедон перебрався до Малої Азії і разом зі своїм дядьком Кіліком виступив проти міліян, підкорив їх і став їх царем (Геродот). Зевс дарував йому трикратну тривалість життя.

Сарпедон (за грецькою міфологією) — лікійський цар, син Зевса і Лаодамії, ватажок лікійців під час Троянської війни, один із найбільш могутніх союзників Пріама (Гомер, «Іліада»). Сарпедон відрізнився при нападі на ахейський табір — він убив Тлеполема, сина Геракла. Але і Сарпедону було визначено скласти голову на цій війні — він повинен був померти від списа, кинутого рукою Патрокла. Сарпедон — єдиний син Зевса, що брав участь в Троянській війні, тому Зевс намагався врятувати йому життя всупереч тому, що визначила доля, але зустрів рішучий опір своєї дружини Гери. На знак печалі Зевс перед сутичкою Сарпедона з Патроклом послав на землю кривавий дощ, а згодом велів Аполлону викрасти тіло вбитого Сарпедона і передати близнятам Танатосу (Смерті) і Гіпносу (Сну), аби вони перенесли його в Лікію і поховали з належними почестями (Гомер, «Іліада»). Оскільки Сарпедон — брат Міноса і Сарпедон — учасник Троянської війни, вони обидва вважалися синами Зевса. Міфологічна традиція часто об’єднувала їх в одній особі, не піклуючись про те, що виникали із цього хронологічні труднощі.

Сарпедон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися