Самос. Міфологія Давньої Греції

Самос. Міфологія Давньої Греції

Самос (у давнину) — один із головних островів Егейського моря. Місто Самос, розташовано амфітеатром над чарівною гаванню з міцною цитаделлю Астіполеєю, володіло багаточисельними і багатими храмами, серед яких вирізнявся храм Гери, за Геродотом — найбільше зі всіх давніх святилищ, збудовані архітекторами Ройком і Феодором приблизно 650 року до нашої ери на місці прадавнього святилища, спорудження якого приписували аргонавтам або лелегам. Славився також водопровід згадуваний Геродотом, споруджений мегарцем Евполіном. Прадавніми мешканцями Самоса вважалися лелеги і карійці, царем яких був Анкей, син Посейдона, а згодом Самос, який був непроханим прибульцем, і від якого острів і мав своє ім’я.

Самос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.

Еос — богиня зорі, донька Гіперіона і Титаніди Тейі, сестра Геліоса і Селени (за іншими варіантами вона була донькою Геліоса; матір’ю її вважалася інколи і Ніч). Її називають Паллантіадою. Дружина Астрея, її діти: Анеми (вітри) і Айстри (зірки)


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися