Самофракія. Міфологія Давньої Греції

Самофракія. Міфологія Давньої Греції

Самофракія (у давнину) — острів в Егейському морі. Самофракія згадується вже у Гомера. Відносно прадавніх мешканців острова і часу його заселення звістки вкрай суперечливі. Хтось вважав мешканців Самофракії автохтонами; за Геродотом вони — пеласги, за іншими — дардани, аркади або троянці. Існує думка і про вихідців із Самоса, що намагається пояснити цим назву острова. Для нього існує ще безліч інших пояснень, за якими він походить, між іншим, з варварської мови амазонок, що присвятили острів Матері Богів. На цій мові його назва ніби то означає «священний острів». У політичній історії Самофракію майже не згадують. Проте вона мала велику популярність в релігійній області, як одне із великих місць шанування «Великих Богів» — Кабірів. Походження їх імен і культу, як натепер загальновизнано, семітичне. Його характер — містичний. За значенням самофракійські містерії прирівнювали до елевсінських. Орфей, Одіссей і Агамемнон були, за переказами, присвячені в них. Філіпп Македонський і Олімпіада, а пізніше і деякі видатні римляни приймали це присвячення. Самофракійці згадані Геродотом брали участь в Саламінській битві на персидській стороні. У цю епоху їм належали деякі поселення на материку. В епоху Сулли було відомо про страшне розграбування острова піратами, при якому особливо постраждав храм, знаменитий своїми багатствами. На Самофракії знайдена знаменита статуя Ніки, що є прикрасою Луврського музею.

Самофракія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися