Салмоней. Міфологія Давньої Греції

Салмоней. Міфологія Давньої Греції

Салмоней (за грецькою міфологією) — син Еола і Енарети, брат Кретея, Сізіфа і Афаманта (Аполлодор). За грецькою легендою Еол був родоначальником племені еолійців. Одружився на Алкідікі, яка померла під час пологів, подарувавши йому прекрасну доньку Тіро. Другою дружиною Салмонея стала Сідеро, що виховала Тіро. Після смерті батька трон захопив Сізіф і вигнав Салмонея із Фессалії. Салмоней переселився із Фессалії в Еліду, де заснував місто Салмону. Легенда змальовує його безумним гордівником, що мріяв дорівнювати Зевсові. Салмоней роз’їжджав по місту на колісниці і наслідував грому і блискавці за допомогою звуку металевих листів, бронзових казанів і метання засвічених факелів.
У своїй гордині Салмоней дійшов до того, що оголосив себе Зевсом. Чашу терпіння Громовержця переповнило те, що Салмоней став влаштовувати ритуали жертвоприношення, які були належними лише Верховному Богові. Тоді Зевс вразив його блискавкою і повалив в Тартар, а місто зруйнував (Аполлодор; Вергілій). Ймовірно, міф сходить до ремінісценцій імітативної магії, коли царі і жерці імітували небесні явища.

Салмоней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися