Саламін. Міфологія Давньої Греції

Саламін. Міфологія Давньої Греції

Саламін (у давнину) — острів біля берегів Аттики, навпроти Елевсіна, відокремлений від материка вузькою протокою. Інші назви острова у давнину — Пітіусса, Скірада, Кіхрея. З незапам’ятних часів Саламін був зайнятий вихідцями з Егіни. Під час Троянської війни був незалежним островом. Саламінський Еант (Аякс) брав участь у війні з 12 кораблями. На початку VI століття до нашої ери Саламін потрапив під владу мегарян, згодом афінян, власністю яких він був, як окремий дем, до 318 року коли Кассандр приєднав його до Македонії. У 232 році до нашої ери острів знову відійшов до афінян і був зайнятий їх клерухами. Прадавнє місто острова лежало на південному березі, з боку Егіни. Пізніше це місто було покинуто і засновано нове на східному березі, навпроти Аттичного берега, що прийшов до занепаду уже в II столітті. Острів Саламін прославився перемогою, здобутою у його берегів грецьким флотом під начальством Фемістокла над персидським флотом у вересні 480 року до нашої ери.

Саламін (у давнину) — найбільше із міст Кіпру, що знаходиться на східному березі острова. Місто було засноване, за переказами, сином Теламону — Тевкром. Воно мало гавань, яка вміщувала цілий флот. Політичне значення міста було настільки важливе, що із завоюванням міста у владу завойовника потрапляв весь острів. Занепад Саламіна почався за Траяна, під час повстання євреїв, що знищили значну частину міста. Особливо ж постраждав Саламін при Константіні від землетрусу, що зруйнував місто і знищив майже все його населення.

Саламін. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися