Грецька Богиня Рея — Велика матір Богів. Міфологія Давньої Греції

Грецька Богиня Рея — Велика матір Богів. Міфологія Давньої Греції

Рея (в античній міфотворчості) — грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса і мати олімпійських божеств: Зевса, Аїда, Посейдона, Гестії, Деметри і Гери (Гесіод). Кронос, побоюючись, що його позбавить влади хто-небудь із його дітей, пожирав їх відразу після народження. Рея за порадою батьків врятувала Зевса. Замість народженого сина вона підклала камінь, який Кронос і проковтнув, а сина в таємниці від батька Рея відправила на Крит, на гору Дікта. Коли Зевс зріс, Рея влаштувала сина виночерпієм до Кроносу і він зміг підмішати в кубок батька блювотне зілля, звільнивши своїх братів і сестри. За одним із варіантів міфу, Рея обдурила Кроноса і при народженні Посейдона. Вона заховала сина серед овець, а Кроносу дала проковтнути лоша, пославшись на те, що саме його вона і народила (Павсаній).
Культ Реї вважався одним із вельми давніх, але був мало поширений власне у Греції. На Криті і в Малій Азії вона змішувалася з азійською Богинею природи і родючості Кібелою і поклоніння їй виступало на перший план. Саме на Криті був локалізований переказ про народження Зевса в гроті гори Іди, який користувався особливим шануванням, що доводиться великим числом присвячень, частково вельми давніх, знайдених у ньому. На Криті показували і гробницю Зевса. Жерці Реї називалися тут Куретами і ототожнювалися із Корибантами, жерцями великої фрігійської матері Кібели. Їм довірила Рея збереження немовля Зевса. Стукаючи зброєю, Курети заглушали його плач, аби Кронос не зміг почути дитя. Рея зображувалася у матрональному типі, звичайно із короною з міських стін на голові, або у покривадлі, що переважно сидить на троні, біля якого сидять присвячені нею леви. Атрибутом її був тимпан (давній музичний ударний інструмент, попередник литавр). У період пізньої античності Рея ототожнювалася із фрігійською Великою матір’ю Богів і отримала ім’я Рея-Кібела, культ якої відрізнявся оргіастичним характером.

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Грецька Богиня Рея — Велика матір Богів. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися