Роксана. Міфологія Давньої Греції

Роксана. Міфологія Давньої Греції

Роксана (в античності) — донька бактрійського князя Оксіарта, «Перлина Сходу». У 328 році до нашої ери Роксана була взята у полон Александром Великим, а згодом і обрана ним у подружжя. Через три місяці після смерті Александра вона народила сина, який по розпорядженню батька, повинен був, разом з Філіппом Аррідеєм, царювати в Македонії. Вбивши підступним чином, за сприяння Пердікки, іншу вдову Александра Великого, Статіру, Роксана відвезла свого сина, названого Александром Егеєм, до Македонії, де приєдналася до матері Александра Великого, Олімпії. Разом із останньою вона в 316 році узята була в полон Кассандром, македонським воєначальником, що не приймав участі в походах Александра. Кассандр, одружившись на Фессалоникі, сестрі Александра Великого, вбив його матір Олімпію і став утримувати Роксану в Амфіполісі в суворому режимі. У 311 році до нашої ери, після підписання миру між діадохами, Кассандр стратив Роксану разом із її сином. Власне, війна греків (Антігона, Птолемея і Лісімаха) з Кассандром у 311 році скінчилася миром, за яким усіма були визнані царські права Олександра Егея, сина Александра Великого. Але Кассандр вбив як малолітнього царя, так і його матір Роксану.
Одруження Александра Beликого із Роксаною слугувало сюжетом для знаменитої картини грецького художника Афтіона. Відома також картина на той же сюжет Соддоми в Римі.

Роксана. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися