Родос. Міфологія Давньої Греції

Родос. Міфологія Давньої Греції

Родос — один із островів на сході Егейського моря, розташований зовсім поряд із карійською береговою лінією Малої Азії. Прадавніми мешканцями острова були фінікійці, що переселилися з острова Криту, до яких пізніше приєдналися карійці. Колонії родосців тягнулися до найвіддаленішого заходу. Найважливішою із них була Гела на острові Сицилія, заснована Антіфемом у 690 році до нашої ери. Згодом йдуть колонії на Балеарських островах, в Іспанії — Роді, в Італії — Парфенопея, Салапія, Сиріс і Сибаріс, в Малій Азії — Солої, в Кілікії — Газі, в Лікії — Корідалла. На самому острові відрізнялося могутністю сімейство Ератідів, до яких належав Дорієй, син Діагора. Після персидських воєн Родос став членом афінської сіммахії. На початку пелопоннеської війни він був на стороні афінян, але в 412 році до нашої ери перейшов на сторону пелопоннесців. У 408 році до нашої ери Дорієй поєднав три міста острова в один, під ім’ям Родос. Це місто було добре укріплене і мало безпечну гавань. На Родосі процвітали науки і мистецтва. Вигнаний із Афін оратор Есхін заснував там школу риторики, яка процвітала і після політичного занепаду острова і особливо відвідувалася римлянами. Родоське красномовство вирізнялося пихатістю, подібно до азійського. Видатними представниками родоської школи красномовства були поет Аполлоній Родоський і Аполлоній Мол. Існувала також родоська школа мистецтв, засновником якої вважається Харет, родом із Лінда, і до якої належали Агезандр, Полідор і Афенодор, творці лаокоонової групи.

Родос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися