Рес. Міфологія Давньої Греції

Рес. Міфологія Давньої Греції

Рес (за грецькою міфологією) — фракійський цар, син Бога річки Стрімона і Музи Евтерпи або Калліопи, союзник Трої. Лише на десятому році війни Рес відправився в троянський табір. Його затримало одруження на кеосській мисливиці Аргантоні, яка відчуваючи смерть Реса, довго не відпускала чоловіка. Було передбачено, що Трою не удасться взяти грекам, якщо незвичні білосніжні коні Реса, божого походження, хоч раз наситяться троянським кормом і нап’ються води із Ксанфа. Коли греки про це дізналися, вони послали Одіссея і Діомеда добути дивних коней. Грецькі Герої під покривом ночі вбили Реса і його дванадцять стражників, які вирішили зробити привал неподалік від Трої, і відвели коней до себе у табір. Аргонтона, дізнавшись про смерть Реса, наклала на себе руки. Про це розповідається у Гомера в «Іліаді», у Вергілія в «Енеїді» і у викладі старогрецького поета I століття до нашої ери Парфенія із Нікеї.
За іншим варіантом (Піндар), Рес у перший же день перебування під Троєю вбиває в бою стільки ахейців, що Афіна спонукала Діомеда і Одіссея пробратися вночі у ворожий табір і усунути Реса. За походженням Рес, швидше за все, — річкове божество, епонім однойменної річки в Троаді, його поширення на європейському материку відноситься до порівняно пізнього часу. За цим міфом батьком Реса вважався річковий Бог Стрімон, тоді як малоазійська традиція називала батьком Реса деякого Еіонея.

Рес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає…

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає…

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають…