Радаманф. Міфологія Давньої Греції

Радаманф. Міфологія Давньої Греції

Радаманф (за грецькою міфологією) — син Зевса і Європи, брат Міноса і Сарпедона. Радаманф народився на Криті, куди прибув, прийнявши подобу бика, Зевс, що викрав доньку царя Фінікії Європу. Коли цар Криту Астерій одружився з Європою, він усиновив її дітей і зробив їх своїми спадкоємцями. Радаманф дав критянам зведення законів, який згодом прийняли багато інших земель Греції. Незабаром брати посварилися із-за кохання прекрасного хлопчика Мілета, який віддав перевагу Сарпедону. Мінос захопив престол і вигнав братів із Криту. Радаманф відправився на південні острови Егейського моря, де із поваги до його законів мешканці обрали його своїм царем.
За іншою версією міфу із-за вбивства одноплемінника Радаманф вимушений був втекти у беотійську Окалею. Там він одружився на Алкмені, що залишилася вдовою, після загибелі Амфітріона (Аполлодор). Будучи найсправедливішим з усіх людей, Радаманф після смерті став разом із Міносом і Еаком суддею над мертвими в Аїді (Піндар). Про блаженне життя Радаманфа на елисейських полях і про його поїздку з феакійцями на острів Евбея до велетня Тітія повідомляється у Гомера («Одіссея»). Сини Радаманфа і Алкмени Гортін і Ерітр є епонімами міст Гортіни на Криті і Ерітри в Беотії. Згідно оповідей Гомера і Піндара, Радаманф постійно мешкає в Елізіумі і судить душі померлих азійців.

Радаманф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися