Таг. Міфологія Давньої Греції

Таг. Міфологія Давньої Греції

Таг (у давнину) — верховний вождь Фессалії. Коли в VII столітті до нашої ери чотири області, на яких поділялася Фессалія, об’єдналися в один союз, то на чолі цього союзу був поставлений Таг. Він обирався довічно з аристократичних родів, що управляли Фессалією, і йому належала верховна військова влада. У VI столітті Фессалійський союз розпався і Таг перестав обиратися. У першій половині IV століття до нашої ери Фессалія була знову об’єднана тираном міста Фери Язоном, яке змусило фессалійців обрати його Тагом в 374 році до нашої ери. З того часу і до самого завоювання Фессалії римлянами на чолі її стояв Таг. Впродовж всіх античних часів в цій частині вільної Еллади зберігався інститут тагії і коли Фессалія була незалежна, так і тоді, коли вона була підпорядкована македонським царям.

Таг. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися