Птерелай. Міфологія Давньої Греції

Птерелай. Міфологія Давньої Греції

Птерелай (за грецькою міфологією) — цар телебоїв із острова Пафос, син Тафія, батько Комето і шістьох синів. Претендував на частину мікенських земель. Аполлодор оповідав про те, що Птерелай втягнувся у тяжбу із царем Мікен Електріоном. Одного дня шість синів Птерелая спробували викрасти худобу належну Електріону. Сини Електріона виступили проти них і в сутичці, що спалахнула, загинули всі сини мікенського царя, окрім Лікімнія. Тоді Електріон оголосив, що віддасть свою доньку Алкмену тому, хто помститься за його синів і поверне його худобу. Амфітріон погодився допомогти Електріону.
Коли Амфітріон напав на Птерелая, він спустошив всі землі телебоїв, але взяти столицю так і не зміг. Птерелай був онуком Посейдона і отримав від божого діда дар — за Аполлодором у нього на голові був один золотий волос (інші старогрецькі автори стверджують, що локон), який робив його непереможним і безсмертним. Донька Птерелая Комето під час облоги побачила Амфітріона і закохалася у нього. Аби викликати у нього взаємність, Комето вирвала у сплячого батька цей волос і Птерелай помер. Амфітріон після цього без зусиль підкорив телебоїв, але, увійшовши до міста, засудив Комето до смерті за батьковбивство.

Птерелай. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися