Психея. Міфологія Давньої Греції

Психея. Міфологія Давньої Греції

Психея («душа», «метелик») (за грецькою міфологією) — уособлення душі, дихання. Давні греки уявляли собі душі померлих у вигляді метелика або птаха, що летить. Душі померлих в царстві Аїда зображуються такими, що летять. Вони представляються такими, що вилітають із крові жертв, пурхають у вигляді тіней і фантомів. Душі померлих в’ються вихором примар довкола Гекати, примара Ахілла при облозі Трої з’являється у супроводі вихору. Міфи про царівну Психею розповідають про прагнення людської душі злитися з коханням. За невимовну красу люди почитали Психею більше, ніж Афродіту. За однією із версій, ревнива Богиня послала свого сина, божество кохання Ерота (Амура), збудити в дівчині пристрасть до найпотворнішого із людей, проте, побачивши красуню, хлопець втратив голову і забув про наказ матері. Ставши чоловіком Психеї, він не дозволяв їй дивитися на нього. Вона ж, згораючи від цікавості, вночі запалила світильник і поглянула на чоловіка, не помітивши гарячої краплі масла, що впала на його шкіру. І чоловік зник. Врешті-решт по волі Зевса люблячі поєдналися. Апулей в «Метаморфозах» переказує міф про романтичне кохання Амура і Психеї, про мандри людської душі, що бажає зустрітися зі своїм коханням.

Психея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися