Псамафа. Міфологія Давньої Греції

Псамафа. Міфологія Давньої Греції

Псамафа (Псамата) (за грецькою міфологією) — Нереїда, Богиня морського піску. Донька Нерея і Доріди, дружина Еака, мати Фока. Аби уникнути домагань Еака, Псамафа перетворилася на тюленя, але її це не врятувало. Аполлодор і Ліберал розповідають, що через деякий час Псамафа народила Еаку сина Фока, що став кращим атлетом. Його звідні брати Пелей і Теламон вбили Фока із заздрості. Невтішна Псамафа наслала на землі Пелея величезного болотяного вовка, який знищував стада. Вся у сльозах Фетіда прохала Псамафу вгамувати свій гнів і вовк перетворився на мармурову глибу. Згодом Псамафа вийшла заміж за мудрого морського віщуна Протея і народила йому безліч синів і доньок.

Псамафа (за грецькою міфологією) — донька царя Аргоса Кротопа. Від зв’язку із Аполлоном таємно народила Ліна. Жахаючись батьківського гніву Псамафа віднесла дитя на гору, де його знайшли і виховали пастухи. Згодом Лін був розтерзаний собаками Кротопа. Псамафа не змогла приховати своє горе і Кротоп здогадався, що Лін її син і засудив її до смерті. За подвійний злочин Кротопа, Аполлон наслав на Аргос демоницю Пойну, яка пожирала в Аргосі дітей, доки її не знищив Кореб. Тоді в місті почалася чума, яка ослабшала лише після того, як Кротоп пішов із Аргоса і заснував місто Триподіський, яке згодом стало називатися Мегарамі. За іншою версією Кротоп залишився в Аргосі і тоді Аполлон скинув його в Тартар, а Павсаній вважає, що Триподіський заснував Кореб.

Псамафа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися