Римська богиня Прозерпіна — Богиня підземного царства

  Римська богиня Прозерпіна — Богиня підземного царства

  Прозерпіна (за римською міфологією) — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона. Ім’я її не що інше як латинізоване грецьке ім’я Персефона. За іншим тлумаченням, так називалася римська Богиня, що сприяла зростанню сім’я, що злилася пізніше, після поширення грецьких культів, з богинею Персефоною.
  Прозерпіна, донька Богині зерна Церери, збирала іриси, троянди, фіалки, гіацинти і нарциси на лугу зі своїми подругами, коли її помітив і покохав Плутон, цар підземного світу. Він помчав її на колісниці, змусивши безодню розгорнутися перед ними і Прозерпіна опинилася в підземному царстві. Плутон вимушений був відпустити її, але дав скуштувати їй зернятко граната, щоб вона не забула царство смерті і повернулася до нього. З тієї пори Прозерпіна половину року проводить в царстві мертвих і половину — в царстві живих.

  Римська богиня Прозерпіна — Богиня підземного царстваВикрадення Прозерпіни
  (Б.-Дж. Лоренцо, 1621—1622)

  Римська богиня Прозерпіна — Богиня підземного царства

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

  КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

  Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

  В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

  В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

   

  Комментарии закрыты.