Титан Прометей. Міфологія Давньої Греції

Титан Прометей. Міфологія Давньої Греції

Прометей («передбачливий») (за грецькою міфологією) — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або Богині правосуддя Феміди. Він встав на сторону свого двоюрідного брата Зевса під час боротьби за владу з Кроносом. Долю Титану визначила його прихильність до роду людей, творцем яких він був за цілим рядом свідоцтв і яким він дарував божий вогонь, захований громовержцем Зевсом. Прометей викрав його і приніс на землю. Розгніваний Зевс прикував бунтівного Титана до скелі на Кавказі, де орел викльовував йому печінку, яка за ніч зростала знов. Прометей був звільнений Гераклом по велінню Зевса, в обмін на таємницю, що син морської Німфи Фетіди, яку одночасно доглядали Зевс і Посейдон, стане могутніший за батька. Видавши Фетіду за смертного царя, Боги захистили себе від небезпеки, оскільки народжений Фетідою Ахілл, хоч і став великим воїном, але все таки був смертний. Прометей дав людям вогонь, найважливіший елемент цивілізації, які мав і згубні наслідки: разом із виготовленням знарядь праці в палаючих ковальських горнах протягом століть кувалася зброя війни.

Титан Прометей. Міфологія Давньої ГреціїПрометей і перша людина
(П. Стаджі, Ермітаж)

Титан Прометей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися