Прокруст. Міфологія Давньої Греції

Прокруст. Міфологія Давньої Греції

Прокруст (за грецькою міфологією) — знаменитий розбійник, чоловік Сілеї, батько Синіса. Прокруст жив поблизу від Елевсіна, вкрай дороги, що вела із Трезена до Афін. У античній міфології він відомий також під іменами Дамаст і Поліпемон. Прокруст підстерігав подорожніх на дорозі, пропонуючи втомленим мандрівникам відпочинок. У його будинку були два ложа — одне велике, а інше маленьке. Пропонуючи подорожнім нічліг, Прокруст низькорослих вкладав на велике ложе і ударами молота розбивав кістки нещасних до того часу, доки ноги жертви не стосувалися краю, а високим подорожнім Прокруст пропонував коротке ложе, згодом відрубуючи ті частини тіла, які не вміщалися на ньому. Прокруст був вбитий поблизу річки Кефіс Тесеєм, коли той, встановлюючи порядок в Аттиці, очищав свою землю від чудовиськ і злочинців. (Аполлодор; Бакхілід). Тесей поступив з Прокрустом точно так, як і злодіював розбійник, вкоротив Прокруста на голову (Павсаній).

Прокруст. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися