Прокріда. Міфологія Давньої Греції

Прокріда. Міфологія Давньої Греції

Прокріда (за грецькою міфологією) — донька аттичного царя Ерехтеля, дружина Кефала, мати Акрісія. Одного дня, коли Кефал полював у горах, його побачила Богиня зорі Еос і закохалася у нього. Аби охолодити кохання своєї суперниці Прокріди, вона послала до неї Кефала в образі іноземця, який, запропонувавши їй блискучі дари, переконав її порушити подружню вірність, після чого набрав свого справжнього вигляду. Присоромлена Прокріда втекла на Крит, де вступила в число мисливців, супутниць Богині Артеміди. На Криті цар Мінос подарував їй пса, швидкого як вітер, і спис, що не дає промаху. Після повернення до Аттики вона зустріла Кефала, який, не впізнавши її, запропонував їй своє кохання, якщо вона віддасть йому свого пса і спис. Тоді вона відкрилася йому і викрила Кефала у свою чергу в невірності. Після цього подружжя зійшлося знову і жило деякий час щасливо. Одного дня Кефал відправився на полювання і, пригнічений спекою, став звати вітерець Авру, аби вона освіжила його. Прокріда випадково почула цей заклик і вважаючи, що її чоловік зве якусь Німфу, сховалася в гущавині, аби простежити за ним. Почувши шелестіння поблизу себе і вважаючи, що це пробирається лань, Кефал поцілив списом, що не знав промаху, і вбив Прокріду.

Прокріда (за грецькою міфологією) — старша донька Феспія, сина Ерехтея. Прокріда народила від Геракла близнят Антілеонта і Гіппея.

Прокріда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися