Прокна. Міфологія Давньої Греції

Прокна. Міфологія Давньої Греції

Прокна (за грецькою міфологією) — донька афінського царя Пандіона і Зевксіппи, видана заміж за Терея, фракійського царя. Терей допоміг цареві Пандіону у війні з Лабдаком, за що отримав у винагороду від афінського царя його доньку Прокну, яка народила Терею сина Ітіса. Терей закохався в молодшу сестру Прокни Філомелу. Запевнивши Філомелу в смерті Прокни (прихованою їм в глушині), він одружився на Філомелі (за іншою версією Терей оволодів Філомелою насильно), але згодом відібрав у неї мову і заточив її у внутрішніх покоях палацу.
Філомела виткала на пеплосі лист і зуміла відправити його до Прокни, і та розшукала сестру. Вирішивши помститися своєму ганебному чоловікові, Прокна вбила свого сина Ітіса і його м’ясом нагодувала Терея. Після цього Філомела шпурнула Терею відрізану голову дитя. Терей, що дізнався істини, кинувся переслідувати сестер, але вони стали благати Богів, і ті перетворили їх на птахів: Прокну на солов’я, Філомелу на ластівку, а Терея на одуда (Аполлодор; Овідій). Ставши птахами, Прокна і Терей стали видавати ті звуки, які були їх останніми словами: Прокна виголосила «Ітіс, Ітіс», а Терей запитував «Де, Де» (етіологічний варіант міфу, що пояснює походження звуків, які видають ці птахи).

Прокна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися