Притани. Міфологія Давньої Греції

Притани. Міфологія Давньої Греції

Притани. Оскільки афінська рада (буле) була чисельна і не мала можливості постійно засідати, а керування поточними справами вимагало постійної присутності осіб, які б їх вирішували, то одна десята частина членів ради (саме усі булевти із однієї філи) повинна була чергувати протягом десятої частини року, за чергою, встановленою долею. Кожна така частина року мала назву Пританії і продовжувалась у звичайні роки 35—36 днів, а у високосних (зі вставним додатковим місяцем) — 38—39 днів. З часом, збільшення числа філ Прітанії до 12 стало збігатись із місяцями. Чергові члени ради мали назву притани. Головою їх був епістат пританів, що обирався з їх середовища долею на добу. Він зберігав ключі від державної скарбівниці і від архіву і друк. Він же у V столітті головував на раді і в народному зібранні (у IV столітті ці обов’язки перейшли до епістату проедрів). Притани керували поточними справами, вислуховували і посилали вісників і послів, мали в місті поліцейську владу, скликали буле і народне зібрання і готували для них програми засідань. Існувала будівля, де засідали притани і де вони обідали коштом держави. Місце засідань пританів називалось Пританей. У Пританії мав своє перебування архонт епонім. У ньому пропонували від держави пригощання іноземним послам і гостям і у вигляді винагороди надавалося утримання деяким особам, що надали послуги державі. У інших грецьких державах ім’я пританів носили і інші посадові особи.

Притани. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися