Прет. Міфологія Давньої Греції

Прет. Міфологія Давньої Греції

Прет (за грецькою міфологією) — цар Тиринфа в Арголіді, син Абанта і Аглаї, брат-близнюк Акрісія, батько Претід (Лісіппи, Іфіанасси і Іфіної) і Мегапенфа. Абант заповідав синам правити почергово, але ворожнеча братів почалася ще в материнському череві. За іншою версією міфу, Акрісій зненавидів Прета після того, як той спокусив його малолітню доньку Данаю (Аполлодор).
Після смерті батька брати стали боротися за царську владу в Арголіді. У цій боротьбі Пре зазнав поразки і втік до лікійського царя Іобата, де одружився на його донці Сфенебеї (по оповіді Гомера — на Антії; «Іліада») і отримавши допомогу тестя, відновив війну з Акрісієм. Після довгої боротьби брати прийшли до згоди: Акрісій залишився правити в Аргосі, а Пре отримав у володіння Тиринф. Йому приписували спорудження Циклопічних стін навколо міста (Павсаній). Можливо, у міфі відбився історичний факт — суперництво володарів крито-мікенської епохи. Під час війни між Претом і Акрісієм був винайдений щит.
Із Претом пов’язаний також міф про Беллерофонта, що жив після вигнання з Коринфа в Арголіді. Коли знехтувана Беллерофонтом Сфенебея обмовила його перед Претом, той, повіривши дружині, що Беллерофонт робив замах на її честь, послав його до Іобату з листом, в якому просив вбити подавця. З Претом пов’язаний також міф про Претідів і віщуна Мелампа, який вилікував дівчат від безумства і отримав за це для себе і свого брата Біанта частину царства Прета. Меламп і Біант одружилися на доньках Прета Лісіппі і Іфіанассі (Аполлодор). Овідій наводить міф про те, як під час облоги Аргоса Персей перетворив Прета на камінь, показавши йому голову горгони Медузи.

Прет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися