Грецький бог Посейдон — Бог підводного царства. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Посейдон — Бог підводного царства. Міфологія Давньої Греції

Посейдон (за грецькою міфологією) — Бог підводного царства. Посейдон вважався владикою Морів і океанів. Підводний цар народився від шлюбу Богині землі Реї і Титану Кроноса і відразу після народження його разом зі своїми братами і сестрами проковтнув батько, який боявся, що вони віднімуть у нього владу над світом. Всіх їх звільнив згодом Зевс. Посейдон мешкав в підводному палаці, серед сонму слухняних йому Богів. У їх числі був його син Тритон, Нереїди, сестри Амфітріти і багато інших. Бог Морів дорівнював по красі самому Зевсові. По морю він пересувався на колісниці, в яку були впряжені чудові коні. При допомозі чарівного тризубця Посейдон управляв морською пучиною: якщо на морі був шторм, то варто було йому протягнути перед собою тризубець, як море, що збісилося, втихомирювалося. Давні греки дуже почитали це божество і, щоб досягти його розташування, приносили підводному владиці безліч жертв, кидаючи їх у море. Це було дуже важливо для мешканців Греції, оскільки їх добробут залежав від того, чи пройдуть торгівельні кораблі по морю. Тому, перш ніж вийти до моря, мандрівники кидали у воду жертву Посейдонові. В римській міфології йому відповідає Нептун.

Грецький бог Посейдон — Бог підводного царства. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися