Полінік. Міфологія Давньої Греції

Полінік. Міфологія Давньої Греції

Полінік (за грецькою міфологією) — син Едіпа і Іокасти, брат Етеокла, Антігони і Ісмени. За найбільш давньою версією міфу, що містилася в епічній поемі «Фіваїда», після самовикриття Едіпа сини втратили до нього пошану, і одного дня Полінік подав батьку вино в золотому кубку Лая, чим нагадав Едіпові про злочин. Іншим разом брати послали Едіпові не належну йому долю м’яса. Еврипід додає до цього, що сини заточили Едіпа в глибині палацу, аби заглушити у людях спогад про своє ганебне народження (Еврипід). Розгніваний Едіп двічі прокляв синів, заповідав їм ділити спадок із мечем в руках, доки вони не уб’ють один одного (Есхіл; Софокл). Тому Полінік домовився з Етеоклом, що вони царюватимуть у Фівах по черзі по року, причому той, що не царює повинен був проводити цей рік у вигнанні.
Полінік, як молодший, перший віддалився і попрямував уАргос, де у той час царював Адраст. Одружившись на його донці Аргеї, Полінік переконав його зробити знаменитий в міфах похід Семеро вождів проти Фів з метою повернення Полініка до Фів (імена семи вождів, за поширенішою версією: Адраст, Полінік, Тідей, Капаней, Іппомедон, Амфіарай, Парфенопей). Усі Герої, що виступили проти Фіви, загинули, окрім Адраста, що врятувався завдяки швидкості свого коня. Етеокл і Полінік схопилися в єдиноборстві, і обидва нанесли один одному смертельні рани, після чого аргосське військо втекло (Еврипід).
Еврипід у трагедії «Фінікіянки» з відомим співчуттям змальовує Полініка як жертву несправедливості, що змусила його до застосування сили. Після смерті Етеокла, що став царем Креонт заборонив здійснювати обряд поховання Полініка, як зрадника. Антігона, порушила цю заборону і зробила символічні похорони Полініка, за що поплатилася життям.

Полінік. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися