Полідор. Міфологія Давньої Греції

Полідор. Міфологія Давньої Греції

Полідор (за грецькою міфологією) — молодший син Пріама, троянський царевич. Згідно Гомеру, матір’ю Полідора була Лаофоя і загинув він в бою, вбитий Ахіллом («Іліада»). За пізнішою версією, ймовірно, фракійського походження, обробленою у «Гекубі» Еврипіда, матір’ю Полідора була Гекуба. Аби уберегти юного Полідора від загибелі під час Троянської війни, батьки відіслали його з Трої із великими скарбами до фракійського царя Поліместора, аби в разі винищування греками роду Пріама бути його продовжувачем. Поліместор після взяття Трої ахейцями, чи то спокусившись на скарби, чи то бажаючи надати послугу переможцям, вбив Полідора і кинув його тіло у море. Гекуба, припливши на фракійське узбережжя разом із іншими полоненими троянками, побачила спотворений труп сина, прибитий до берега морськими хвилями. Гекуба збожеволіла від горя, оскільки втратила останню свою надію. В цей час до ахейського табору прибув Поліместор з усім своїм сімейством, аби виявити пошану переможцям. Гекуба, до якої повернувся розум, як тільки вона побачила Поліместора, намовила інших троянок заманити сім’ю Поліместора в гості, і з їх допомогою вбила двох дітей Поліместора, а йому самому вирвала очі.
За іншою версією вбитий Полідор був похований на фракійському березі Поліместором (Вергілій, «Енеїда»). Коли тут зупинився Еней, що втік із Трої, і намагався зрубати для жертвоприношення гілки з куща, що зростав на безіменному горбі, з гілок закапала кров, і голос вбитого Полідора розкрив таємницю його смерті. Троя зробила тут нове поховання і жертвоприношення. У деяких інших авторів (Горація, Цицерона) збереглися сліди іншого варіанту оповіді, складеної з метою представити рід Пріама не згаслим (оскільки мабуть від нього вели своє походження деякі знатні римські роди, пов’язуючи через Енея початок Риму із Троєю). За цим варіантом Поліместор внаслідок інтриг дружини Іліони, доньки Пріама, вбиває замість Полідора власного сина Деїфіла, а сам був вбитий надалі Полідором і Іліоною.

Полідор (за грецькою міфологією) — фіванський цар, син засновника Фів Кадма і Гармонії, чоловік Ніктеїди, батько Лабдака, прадіда Едіпа (Гесіод; Софокл).

Полідор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися