Полідект. Міфологія Давньої Греції

Полідект. Міфологія Давньої Греції

Полідект (за грецькою міфологією) — цар острова Серіф, онук царя Еола, син Магнето і однієї із Наяд, брат Діктіса (Аполлодор). Коли рибак Діктіс розкрив бочку, що потрапила у сітку, і виявив в ній ледве живих Данаю і немовля Персея. Він тут же відвів їх до царя, в будинку якого і виріс Персей. Через декілька років Полідект спробував зробити Данаю своєю дружиною проти її волі, проте на захист матері встав Персей, що вже змужнів до цього часу. Аби позбавитися від Персея, Полідект відіслав його за головою горгони Медузи, розраховуючи, що той ніколи вже не повернеться. Після повернення на острів із головою горгони Персей виявив, що Даная і Діктіс, побоюючись насильства з боку Полідекта, ховаються від нього в храмі. Відправившись в палац і показавши Полідекту, що бенкетував там зі своїми прибічниками голову Медузи, Персей обернув його на камінь, а правителем острова зробив Діктіса (Аполлодор). За іншою версією міфу, Полідекту вдалося одружуватися на Данаї (Гігн).

Полідект (в античності) — спартанський цар із будинку Проклідів, сьомий після Арістодема, син Евнома, старший брат Лікурга. За короткий час його царювання Спарта не мала воєн.

Полідект. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися