Поліксо. Міфологія Давньої Греції

Поліксо. Міфологія Давньої Греції

Поліксо (за грецькою міфологією) — дружина Тлеполема, загиблого під Троєю. Коли Менелай і Єлена по дорозі із Єгипту зупинилися на Родосі, цариця Поліксо, що винила Єлену в смерті свого чоловіка, наказала родоським жінкам спалити корабель спартанців. Менелай виставив на палубі рабиню, наряджену в одяг Єлени, і жінки, вбивши її, заспокоїлися. За іншою версією, коли Єлену після смерті Менелая вигнали із Спарти, вона відправилася на Родос, де Поліксо спочатку привітно прийняла її, а згодом наказала своїм жінкам повісити її на дереві.

Поліксо (за грецькою міфологією) — старезна годувальниця цариці Гіпсипіли, доньки лемносського царя Фоанта, що врятувала, за переказами, свого батька при загальному битті чоловіків на острові Лемнос.

Поліксо (за грецькою міфологією) — дружина Ніктея, мати Антіопи і Ніктеїди.

Поліксо. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися