Подалірій. Міфологія Давньої Греції

Подалірій. Міфологія Давньої Греції

Подалірій (за грецькою міфологією) — син Асклепія і Епіони, брат Махаона. Разом із братом успадкував від батька талант до цілительства і мистецтво лікування. За Гомером, учасник Троянської війни, очолив ополчення на тридцяти кораблях. Під Троєю брати Подалірій і Махаон були лікарями греків і хоробрими бійцями на полі битви. Після Троянської війни Подалірій відправився разом із віщуном Калхантом в Колофон, а згодом в Дельфи, аби запитати у оракула, де йому краще оселитися.
Піфія порадила Подалірію йти туди, де він залишиться живий і неушкоджений, якщо навіть зваляться небеса. Після тривалих роздумів Подалірій вибрав місце в Карії, з усіх боків оточене горами, вершини яких, як він сподівався, не дадуть впасти блакитній тверді, якщо навіть небозвід зісковзне з плечей атланта. Тут він одружився на царській донці, яка впала з даху і була їм вилікувана, і за Павсанієм заснував місто Сірн (Гомер, «Іліада»; Павсаній; Страбон). У мессенському місті Геренії Махаонові було споруджено святилище, куди стікалися для зцілення хворі зі всієї Греції. У Подалірія було святилище в Апулії, де він давав оракули хворим, уві сні.

Подалірій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися