Грецький бог Плутос — Бог багатства і достатку. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Плутос — Бог багатства і достатку. Міфологія Давньої Греції

Плутос (за грецькою міфологією) — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті (Гесіод). Плутос у своїй ранній формі пов’язаний із Деметрою і Персефоною. Всякий, хто удостоївся кохання цих Богинь, потрапляє під заступництво Плутоса, що дарує людям велику кількість запасів і стад. Об’єднання з елевсінським культом обох Богинь привело також до ототожнення Плутоса і Плутона (Аїда), оскільки божество мертвих мислилося володарем незчисленних підземних багатств. Плутосу присвячена комедія Арістофана «Плутос», де Бог змальований сліпим стариком, що не відає справедливого розподілу багатства.
Зцілений у храмі Асклепія, Плутос наділяє багатством бідняків і віднімає його у багачів. Ця ситуація виробляє неймовірні комічні зміни в суспільстві, де ніхто не бажає працювати і Боги в жебрацькому вигляді наймаються поденниками до розбагатілого бідняка. У класичній античності Плутос став сприйматися як деяка персоніфікація багатства. Античними майстрами мистецтва, творцями і гончарями, зображався то у вигляді сліпого старика, що дає багатство, то у вигляді хлопчика з рогом достатку. Плутос особливо почитався в Елевсіні, де стверджували, що Зевс засліпив його, аби той розподіляв багатства неупереджено. Вважався помічником Богині випадку Тіхе.

Грецький бог Плутос — Бог багатства і достатку. Міфологія Давньої ГреціїЕрейна з Плутосом
(прибл. 370 р. до н.е.)

Грецький бог Плутос — Бог багатства і достатку. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хлориду — Богиня квітів, кохана Зевса, мати Карпоса.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися