Плеяди. Міфологія Давньої Греції

Плеяди. Міфологія Давньої Греції

Плеяди (за грецькою міфологією) — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві із них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра. Всі сестри поєднувалися в любовному союзі із Богами, за винятком Меропи, яка стала дружиною Сізіфа. Плеяд переслідував мисливець Оріон (Гесіод), доки вони не перетворилися на голубів. Зевс же возніс їх у вигляді сузір’я на піднебіння. Шість зірок із цього сузір’я сяють яскраво, а сьому, Меропу, майже не видно, оскільки їй соромно, що вона вийшла заміж за смертного (Ератосфен) За іншою версією, Плеяди перетворилися на сузір’я після смерті їх брата Гіада і сестер Гіад (Гігін).
Плеяди, були відомі як окреме сузір’я в давнину. Гомер згадує про шість зірок, Пліній, Гіппарх і Птолемей про сім. Пізніші автори знов про шість. Назва Плеяди походить від слова «голубки». Інколи, втім, виводять його від слова «пливти», оскільки їх видимість була пов’язана з навігацією у греків (Одіссей спрямовував за ними свій корабель). Гесіод радить по їх появі розпочинати польові роботи. З Плеядами були пов’язані у давнину деякі свята, наприклад, поминання померлих, що перейшло в католицьку церкву (2 листопада). Короткозорому Плеяди здаються туманністю, нормальне око бачить шість-сім зірок, гострий десять і навіть, за свідченням Местліна, чотирнадцять. Галілей розрізняв у свою трубу близько сорока зірок. У великі телескопічні інструменти можна налічити до ста. Бессель виміряв геліометром відстань між багатьма зірками з сузір’я Плеяди. Плеяди на Русі мали власну назву Стожари.

Плеяди — група зірок у сузір’ї Тельця. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Меропа, Електра, Келена, Травня, Тайгета, Астеропа і їх батьків Атласу і Плеїони, доньки Океана, яка і народила Атласу Плеяд на Кілленських горах у Аркадії. Плеяди, були відомі як окреме сузір’я в якнайглибшій старовині. Гомер згадує про шість зірок, Пліній, Гиппарх і Птолемей про сім; пізніші автори знову про шість. Назва Плеяди перекладають як голубка. Інколи вважають і похідним від слова пливти, оскільки вони були пов’язані із навігацією у греків (Одіссей направляв по ним свій корабель). Гесіод радить при їх появі розподіляти польові роботи. З Плеядами були пов’язані деякі свята, наприклад, поминання померлих, що перейшло до католицької церкви (2 листопада).

Плеяди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися