Платеї. Міфологія Давньої Греції

Платеї. Міфологія Давньої Греції

Платеї (у Давній Греції) — місто в Беотії, на північному схилі Кіферона, неподалік від витоків річки Асоп, на кордоні із Аттикою. Місто Платеї відоме битвою між греками і персами в 479 році до нашої ери. Під час греко-перських воєн місто стояло на стороні афінян і при навалі Ксеркса було спустошено, але після було відновлено. У 427 році до нашої ери Платєї ще раз були зруйновані, а мешканці частково знищені, частково вигнані на півострів Паллена. Збудоване після Анталкідового миру місто втретє було зруйновано фіванцями в 374 році, але ще раз відродилось в македонський період і продовжувало існувати до загибелі римської імперії.

Платеї. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися