Пітфей. Міфологія Давньої Греції

Пітфей. Міфологія Давньої Греції

Пітфей (за грецькою міфологією) — син Пелопа і Гіпподамії, брат Фієста і Атрея; цар Трезен, володар віщого дару. Він і його брат Трезен правили двома розташованими поруч містами, які після смерті брата Пітфей об’єднав — Трезен. Говорять, що Пітфей був самою вченою людиною свого часу. У Пітфея була донька Ефра, руки якої просив Беллерофонт, але дістав відмову.
Аполлодор оповідав, що коли до Пітфея звернувся Ей, який не міг тлумачити відповідь оракула, той відразу зрозумів його пророцтво, за яким син Егея стане великим Героєм Греції. Тому Пітфей напоїв Егея і уклав спати із своєю донькою Ефрою — і в належний термін народився Тесей, який виріс при дворі свого діда і був призначений спадкоємцем його трону (Аполлодор). Згодом, коли Тесей правив Афінами, він прислав до Пітфея свого сина Іполіта, якого Пітфей усиновив і зробив своїм спадкоємцем.

Пітфей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися