Піріфой. Міфологія Давньої Греції

Піріфой. Міфологія Давньої Греції

Піріфой (за грецькою міфологією) — цар лапіфів, син Зевса і Дії (Гомер, «Іліада»), син Іксіона і Дії (Аполлодор), чоловік Гіпподамії, друг Тесея. З ім’ям Піріфоя пов’язано ряд міфів. На весіллі Піріфоя і Гіпподамії сталася битва лапіфів з Кентаврами (Овідій). Поліпойт, син від шлюбу Піріфоя і Гіпподамії, був одним із претендентів на руку Єлени. Піріфой — учасник Калідонського полювання (Овідій), куди прибув разом із Тесеєм.
Дружба із Тесеєм була нерозривною. Піріфой допоміг Тесею викрасти дванадцятирічну Єлену і привезти її до Афін (Аполлодор). Піріфой і Тесей разом намагалися викрасти Персефону із Аїда і за це були покарані тим, що приросли до скелі у підземному царстві. Тесея звільнив Геракл, а Піріфой повинен був назавжди лишитися у такому положенні (Аполлодор), тому у Поході аргонавтів обидва друга участі не брали (Аполлоній Родоський). Піріфой і Тесей викрали також царицю амазонок Антіопу, що стала дружиною Тесея (Павсаній), намагалися викрасти дружину царя феспротів, але були взяті в полон, а в цей час Діоскури опанували Афіни. Піріфой і Тесей ходили також походом на Лакедемон, давши один одному клятву вірності. У Афінах поблизу академії було святилище Піріфою і Тесею (Павсаній). В образі Піріфоя очевидні риси архаїчного Героя, звідси сюжети Калідонського полювання, викрадання жінок, військових набігів.

Піріфой. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися